kartonová krabice jak na stěhování
dodávka na stěhování
mějte dostatek času na stěhování
jak na stěhování krabice

Jak na stěhování?

V našich životech dochází k častým změnám. Nová práce, rozchod či narození dítěte a najednou musíme opustit náš stávající domov a přestěhovat se. V našem článku Vám poradíme jak na stěhování, aby proběhlo v naprosté pohodě.

1. Nezapomeňte na krabice a obalový materiál

Když chcete aby vaše stěhování byla hračka je třeba se správně připravit. Základem jsou kartonové krabice na přepravu veškerých drobností, knih a nádobí. Krabice lze dnes již objednat přes internet. Cena za krabici je asi 30 Kč. Pokud však chcete ušetřit lze navštívit obchodní centrum a objednat si kartonové krabice u skladníka přímo v obchodě zadarmo. Pokud stěhujete křehké zboží je lepší si zakoupit také bublinkovou folii. Nezapomeňte také všechny krabice popsat a to jak z vrchní tak boční strany. 

2. Zajistěte si dopředu užitkový vůz

V dnešní době je téměř v každém městě půjčovna dodávek. Ceny se pohybují kolem 1000 Kč za 12 hodin pronájmu. Stačí jen zavolat, nebo navštívit webové stránky a vybrat si dodávku podle představ. Pokud nemáte zkušenosti s řízením dodávek ve většině půjčoven vám nabídnou i řidiče, nebo zapůjčí rudl a utahovací popruhy. Pokud chcete kontaktujte naši půjčovnu dodávek Brno.

3. Zajistěte si dostatek času na stěhování

Stres nemá rád nikdo z nás, aby jsme ho eliminovali je třeba si vše dobře naplánovat. Na stěhování je proto lepší si vzít v zaměstnání dovolenou. Dopředu si také zajistěte pomocníky buďto kamarády a nebo lze najít pomocníky na stěhování na internetu. Již 14 dní před stěhováním začněte pomalu balit drobnosti do kartonových krabic a skladujte si je na jedno místo. Popište krabice lihovkou ze stran ať vše pak najdete bez problémů. Udělejte každý den část práce nenechávejte vše na poslední chvíli jen tak bude stěhování beze stresu.

4. Den D jde se na to

Vše je již domluveno nový byt připraven a my už se těšíme na první noc v novém bytě. Zaparkujte si dodávku co nejblíže k vašemu domu. Ukládejte věci do úložného prostoru nejprve nejtěžší věci a na ně lehčí krabice. Nezapomeňte prohlédnout všechny spotřebiče a vytáhnout z nich všechny zapomenuté věci. Plechy z trouby, odmrazit ledničku, zašroubovat buben v pračce to vše vám pomůže aby nedošlo k poškození dalšího vašeho majetku. 

5. Rada na závěr jak na stěhování v pohodě

Ty nejdůležitější věci si dejte do osobního auta. Nezapomeňte na peřiny, polštáře a věci na převlečení ať máte pohodovou první noc v novém bytě. Rovněž také hygienické potřeby jako toaletní papír, zubní pastu, kartáček si odložte zvlášť do osobního vozu. Nikomu by se nechtělo po náročném stěhování hledat tyhle potřebné věci mezi hromadami krabic. Náš typ zabalte si také skleničky a nějaké dobré víno a překvapte vaši přítelkyni nebo ženu skleničkou dobrého vína.